Версія для друку

День Героїв Небесної Сотні

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні. Відзначається в Україні на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 р.

У Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара стало доброю традицією в цей день запалювати «Свічу пам’яті» та покладати квіти до Пам’ятного знаку випускникам, загиблим в АТО. На факультетах проходять виховні заходи, присвячені цій даті. Наукова бібліотека історичній події щорічно присвячує інформативно насичені книжкові виставки.

Уже сім років минуло відтоді, коли Україну сколихнули криваві події на Майдані Незалежності. Одним із найпам’ятніших образів того часу є постать Сергія Нігояна – нашого земляка, який під час Революції гідності в найважчі хвилини читав вірші Тараса Шевченка.

Нині в нашому рідному місті на честь одного з героїв Небесної сотні найменовано проспект Сергія Нігояна. А всім героям пам'яттю є площа Героїв Майдану у центрі міста Дніпро.

Час підтверджує вибір демократичного розвитку нашої країни, прагнення до національної ідеї свободи, ідеалів демократії, відстоювання прав і свобод людини та європейського майбутнього України. Події останніх років вказують на те, що завоювання революції треба утримати і продовжити плідною роботою на благо Батьківщини. Потужний і світлий образ Героїв Небесної сотні – один із вимірів людської гідності. Він став прикладом для добровольців АТО, волонтерів, тисяч і тисяч небайдужих українців.

Революція гідності – один із ключових моментів українського державотворення. Згадувати про це варто не лише у пам’ятні дати.

Центр гуманітарних проблем освіти та виховання