Версія для друку

Молоді науковці ДНУ – лауреати премії Президента України

Науковці Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Олександр Пипка та Вікторія Ящук наприкінці року стали лауреатами премії Президента України для молодих учених.

За результатами таємного голосування, президія Комітету із Державних премій України в галузі науки і техніки обрала для присудження премії ґрунтовне дослідження молодих фахівців ДНУ «Вивчення алгебричних структур за властивостями їх природних підструктур». Це рішення було затверджене Указом Президента України № 595/2020 від 29.12.2020 р.

Автори роботи працюють на кафедрі геометрії і алгебри механіко-математичного факультету: Олександр Пипка – завідувач, доктор фізико-математичних наук, Вікторія Ящук – доцентка кафедри, докторка філософії.

Минулого року 32-річний Олександр Пипка захистив у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора фізико-математичних наук. А Вікторія Ящук минулого року стала першою в Україні, хто захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю «Математика». Наукові інтереси Олександра та Вікторії охоплюють фундаментальні дослідження у межах загальної алгебри, де вони вже мають вагомі результати, визнані міжнародною науковою спільнотою.

Науковий керівник лауреатів премії – всесвітньо відомий учений, доктор фізико-математичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії наук вищої освіти України, професор кафедри геометрії і алгебри механіко-математичного факультету Леонід Курдаченко.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету