Версія для друку

Студенти фізтеху отримали стипендії Фонду «Україна»

Семеро студентів фізико-технічного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара отримали стипендії Благодійної організації Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна».

Цього року грошовим заохоченням відзначені студенти четвертого курсу Володимир Свірса, Олександр Ткачук, Олексій Клименко, Анастасія Орішечок, Максим Далік та магістри Ігор Склярський і Микита Дудник.

Президентський Фонд «Україна» опікується обдарованою молоддю вже 17 років поспіль й особливу увагу приділяє тим, хто прагне працювати у високотехнологічних галузях, розвиток яких допомагає зміцненню української держави. «Понад 100 наших студентів отримало підтримку у вигляді стипендії протягом усіх років діяльності Президентського Фонду «Україна». Багато з них уже закінчили навчання, працюють за фахом на базових підприємствах, зокрема у КБ «Південне», «Південмаші». Останнім часом наші вихованці реалізовують свої ідеї в Інжиніринговій школі ГО «Асоціація Ноосфера», яка співпрацює з ДНУ», – відзначив заступник декана фізико-технічного факультету з виховної роботи Олександр Хащина.

При визначенні стипендіатів факультетською комісією фізтеху традиційно були враховані не лише успіхи в навчанні вихованців, а й участь у науковій роботі, мистецькі, спортивні, соціальні здобутки, активність життєвої та громадянської позиції. Так, Микита Дудник брав участь у виконанні науково-дослідної роботи держбюджетної теми «Фізико-технологічні основи створення захисту сонячних елементів від електричних перевантажень на основі полімерних нанокомпозитів». Юнак займається спортом, є членом збірної університету з легкої атлетики, неодноразово ставав призером на змаганнях різного рівня.

Олексій Клименко дистанційно навчається в академії Cisco на курсах «Вступ до кібербезпеки», «Програмування мікроконтролерів», «Моделювання SolidWork» в Noosphere Engineering School «Космос». Брав участь у розробці студентського проєкту «Дилатометр». Отримав диплом лауреата в номінації «Кращий молодий фотограф та відеограф» премії «Золота хвиля-2020», організованої мерією Дніпра.

Анастасія Орішечок брала участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді «Веб-технології та веб-дизайн». Навчається на курсах «Програмування мікроконтролерів», «Моделювання SolidWork» в Noosphere Engineering School «Космос». Із жовтня 2019 року – голова ради студентів фізико-технічного факультету. Анастасія – учасниця усіх студентських заходів на факультеті, зокрема «Дня першокурсника», програми «Студентський куратор», благодійних ярмарок «Народи світу», «Космо-ярмарок», «Масниця», Love is, волонтерської роботи студентів у дитячих будинках та притулках для бездомних тварин.

Тематика робіт Володимира Свірси спрямована на дослідження шляхів розвитку технології енергоактивних сонячних систем. Він був учасником низки конференцій. Нині юнак бере участь у виконанні науково-дослідної роботи держбюджетної теми «Фізико-технологічні основи створення захисту сонячних елементів від електричних перевантажень на основі полімерних нанокомпозитів».

Дослідження Ігоря Склярського знайшли відображення в матеріалах понад десяти наукових конференцій різного рівня. Ігор є учасником Всеукраїнської відкритої студентської олімпіади з галузі знань «Авіаційна та ракетно-космічна техніка» та Всеукраїнських конкурсів «Авіатор», NASA Space Apps Challenge та стипендіальної програми «Завтра.ua», переможцем конкурсів Star Track II, Star Track III. Ігор – активний учасник проєкту «Студентська ракета». Член збірної університету з боротьби дзюдо.

Олександр Ткачук долучився до роботи багатьох наукових форумів, зокрема ХХІ Міжнародної молодіжної науково-практичної конференції «Людина і космос» з доповідями «Программное обеспечение для роботов» і «Спутник по добычи солнечной энергии в космосе», VII Міжнародної наукової конференції «Космічні технології: сучасне та майбутнє», Міжнародної науково-практичної конференції «Комп’ютерні технології і мехатроніка» з доповідями «Розрахункові-логічні системи для управління КА» та «Впровадження ІКТ на транспорті». Олександр –кандидат у майстри спорту з футболу, гравець збірної факультету та університету з футболу та міні-футболу.

Максим Далік цікавиться новітніми технологіями, розробками, конструкціями та їх застосуванням у різних галузях людської діяльності. Із другого курсу бере активну участь у роботі студентського наукового гуртка з технології 3-D друку. Бере участь у розробці та створенні зразків мехатронних пристроїв (робот-маніпулятор MOVEO3D), є автором ідеї створення проєкту «біонічна рука». «Робот, створений нами протягом кількох місяців, – прототип колаборативного робота, тобто робота, який співпрацює з людиною, допомагає їй у виробничому процесі. Це гарний приклад для студентів, які освоюють нашу спеціальність, – розповів Максим. – Нашого робота-маніпулятора можна використовувати для транспортування певних предметів, пришвидшення збирання. Якщо його вдосконалити й доопрацювати програмне забезпечення, це може бути робот-зварювальник для якогось малосерійного виробництва. Робототехніка полегшує діяльність людини в побуті, а в промисловості – допомагає усувати помилки, пов’язані з людським фактором, а також полегшує виробництво». Також Максим представляв кафедру механотроніки та фізико-технічний факультет у заходах «РобоФест» та «ТехФест». Увійшов до складу команди-переможця студентів інноваційного турніру Star Track, що проводився Noosphere Engineering School. Є учасником Всеукраїнського благодійного конкурсу «Авіатор».

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету