Версія для друку

У ДНУ відкрито науково-технічну лабораторію ракетно-космічного напряму

11 листопада в Space Labs Noosphere Engineering School, що діє на базі Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, відбулося відкриття навчальної лабораторії технології виготовлення виробів з полімерних композиційних матеріалів. Подія ознаменувала перший етап створення освітньо-наукової лабораторії технологій виробництва та контролю якості виробів з композиційних матеріалів.

У відкритті лабораторії взяли участь виконувач обов'язків ректора ДНУ Олег Дробахін; проректор з наукової роботи ДНУ Сергій Оковитий; генеральний директор Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова Олексій Кулик; завідувачі кафедр фізико-технічного факультету: космічних інформаційних технологій, механотроніки, технології виробництва, радіоелектронної автоматики; студенти та аспіранти ДНУ, голова правління ГО «Асоціація Ноосфера» Михайло Рябоконь, а також співробітники і ментори Space Labs Noosphere Engineering School.

Ключовим обладнанням лабораторії є верстат для виготовлення виробів з полімерних композиційних матеріалів методом намотування та програмно-апаратний комплекс із розробки програм, що керують намотувальним верстатом. Оснащення та програмне забезпечення були розроблені в Space Labs Noosphere Engineering School за підтримки ГО «Асоціація Ноосфера» в тісній кооперації з Firefly Aerospace Ukraine LLC, Національним центром аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова та Українським науково-дослідним інститутом технології машинобудування.

Технологічні можливості лабораторії забезпечують проведення як навчального, так і дослідно-виробничого процесу виготовлення виробів з полімерних композиційних матеріалів. Завдяки технічним можливостям чотирикоординатного намотувального верстата можна здійснювати програмне намотування осесиметричних оболонок, включно з оболонками типу «кокон», зі скло-, органо- та вуглепластиків на жорсткі розбірні оправки (ригелі) діаметром до 300 мм. Програмне забезпечення дозволяє розробляти програми для керування верстатом. Також лабораторія обладнана всіма необхідними допоміжними системами.

Ментори Space Labs Noosphere Engineering School впевнені, що лабораторія стане важливим елементом інжинірингової освіти Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Студенти, аспіранти та викладачі інженерних спеціальностей ДНУ матимуть унікальну можливість користуватися сучасною лабораторією в своїй освітній, науковій та проєктній діяльності, зокрема, отримати безцінний досвід роботи в системах CAD/CAE/CAM, досвід розробки сучасних технологій 3D-друку, технологій та устаткування для виготовлення полімерних композиційних матеріалів методом намотування.

Із вересня цього року це вже другий успішно втілений проєкт Noosphere Engineering School у сфері космічних технологій. Раніше в лабораторії проєктування, що входить до Space Labs Noosphere Engineering School, у процес підготовки майбутніх інженерів було введено навчання роботі в системі автоматизованого проєктування технологічних процесів і технологічної підготовки виробництва (CAM – Computer-Aided Manufacturing).

Проєкти Space Labs Noosphere Engineering School на базі ДНУ розвиваються за підтримки ГО «Асоціація Ноосфера» та її засновника, доктора економічних наук, міжнародного підприємця та мецената Максима Полякова.

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара запрошує на навчання всіх, хто зацікавлений у розвитку власних інженерних навичок у сфері ракетно-космічних технологій.

Пресслужба Noosphere Engineering School