Версія для друку

Факультети гідно представили ДНУ на BestRoboFest

У Палаці студентів ДНУ та парку ім. Тараса Шевченка пройшов фестиваль робототехніки та інновацій BestRoboFest 2019. Організатори фестивалю, покликаного популяризувати інженерні науки серед молодого покоління, – Громадське об’єднання «Асоціація Noosphere» та Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара.

У кількох тематичних зонах учасники фестивалю демонстрували свої досягнення в галузі проектування, виготовлення й програмування роботів для різних завдань. Змагання з робототехніки зібрали юних та досвідчених інженерів з усієї країни. На участь у BestRoboFest цього року зареєструвалося понад 90 команд. Вони змагалися у таких категоріях: Robo Race – гонки безпілотних роботів чорною лінією; Scratch – презентація учасниками анімованих ігор за темою «Сонячна система»; Robo Sumo, де робосумоїсти намагалися виштовхати одне одного з рингу; Robo Maze – змагання-новація цього року, в якому роботи шукали вихід з лабіринту; Free Style – учасники презентували роботів та роботизовані механізми з будь-яким функціоналом та можливостями.

«Для Дніпровського національного університету співпраця з «Асоціацією Noosphere» є дуже плідною, – вважає ректор ДНУ, член-кореспондент НАНУ Микола Поляков. – На нашому рахунку багато успішно реалізованих проектів: запуск студентської ракети, функціонування Інжинірингової школи, хакатони з космічної тематики, змагання коптерів тощо. Головне – у нас є спільне прагнення розвивати і підтримувати у молоді бажання опановувати інженерні спеціальності, готувати фахівців для високотехнологічних галузей промисловості, сприяти розвитку технічного потенціалу України».

«Факультети нашого університету також представили на фестиваль свої напрацювання – як наукові, так і технічні, навіть гуманітарні, – відзначив проректор з наукової роботи ДНУ професор Сергій Оковитий. – Дітям, школярам і батькам цікаві радіокеровані автомобілі, виготовлені на мехматі, кристали із заданими властивостями, вирощені в лабораторіях нашими фізиками, дивовижний мікровсесвіт, який майбутні медики й біологи показують на прикладі спеціально препарованих зразків. Для нас важливо мати потужних фахівців, щоб наша країна розвивалася як потужна технічна держава».

Свої розробки, зокрема, представила й кафедра механотроніки фізико-технічного факультету ДНУ. Її завідувач доцент Сергій Алексєєнко розповів, що на кафедрі в рамках держбюджетної теми проводяться роботи з розробки безпілотних літальних апаратів, у фокусі уваги наших науковців були дослідження аеродинамічних характеристик. «І ось на фестиваль ми представили дві такі моделі, – відзначив Сергій Вікторович. – На презентації можна побачити відео, як проводилися експериментальні дослідження, аеродинамічну картину обтікання, отримані ефекти, зрозумілий інструмент, а саме позитивні/негативні фактори, які впливають на аеродинамічні компонування. Що стосується робототехніки, ми почали зі студентами конструювання робота-маніпулятора, збираємося потім надрукувати його складові на 3D-принтері. Згодом додамо розпізнавання образів, запрограмуємо його. Наразі студенти роблять перші кроки».

П’ятикурсниця Марія Нікуліна, голова ради студентів механіко-математичного факультету представила на фестиваль разом зі своїм молодшим братом Олександром робокари, яких вони самі створили. «Той фундамент, який нам дали викладачі факультету, допоміг стати і кваліфікованим програмістом, – розповіла Марія. – Завдяки цьому ми з братом самостійно конструювали роботів в AutoCAD, потім самостійно зібрали їх. Складність полягала в тому, що одні наші машинки-робокари працюють за рахунок мікропроцесора, а для інших, керованих, ми писали програму під Android. Минулого року ми вже виступали з проектом, де управління здійснювалося з комп’ютера, а сьогодні керуємо робокарами зі смартфону».

Частиною фестивалю були виставки технічних новинок, воркшопи та інженерні майстер-класи для дітей різного віку. Цього року діяло 18 великих експозицій, зокрема, від STEM-шкіл Inventor, Robo House, Roboclub-ДНК, Leatcom. Була й спеціальна локація від Книгарні «Є» з презентаціями науково-популярної літератури, дитячими читаннями тощо.

У конкурсі саморобних машин MonsterCars UA цього року могли брати участь будь-які самохідні механізми, зокрема кінетичні скульптури. Суддями конкурсу були діти, і їхній голос був вирішальним, оскільки філософія заходу – заохочувати дітей до інженерії, а лише потім оцінювати таланти дорослих інженерів-винахідників.

У конкурсі дитячих робокостюмів маленькі модельєри дефілювали у саморобному «одязі». Власники найоригінальніших костюмів отримали призи від організаторів та партнерів конкурсу.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету