Версія для друку

Студентський семінар «100-річний поступ університетської освіти на берегах Дніпра»

Науково-педагогічний колектив економічного факультету готується до урочистого святкування 100-річчя з дня народження одного з кращих закладів вищої освіти України, що має багатогранну історію і вагомі здобутки – Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. З цієї нагоди 4 жовтня на економічному факультеті пройшов студентський семінар «100-річний поступ університетської освіти на берегах Дніпра».

На семінарі були присутні студенти другого, третього та четвертого курсів спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», а також викладачі кафедри фінансів. Тематика семінару була широкою – від становлення та набутих традицій класичної вищої освіти в європейському просторі з часів середньовіччя до нинішніх здобутків нашого рідного університету.

Студенти економічного факультету продемонстрували глибоке розуміння особливостей університетської освіти, тенденцій її поступального розвитку, знання еволюції університетської освіти на теренах України. Проте особливо теплими були розповіді про 100-річну історію Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.

На загальну думку, найбільш цікавою була розповідь про відновлення діяльності нашого університету після Другої світової війни (студентки групи ЕФ-16-1 Юлія Котенко та Аделін Уаба), що відобразила, в яких складних умовах навчалися студенти університету, більшість з яких щойно повернулася з фронту. Непросто було налагодити університетське життя в тяжкі післявоєнні роки, але освітній процес та наукові дослідження відновилися, і наш рідний університет зайняв гідне місце в системі підготовки висококваліфікованих кадрів.

Не меншу цікавість викликали й інші розповіді, серед яких можна відзначити доповіді про еволюцію університетської освіти (студентка групи ЕФ-18у-1 Ірина Бандура), про процес становлення університетської освіти на території майбутньої України та її вплив на розвиток слов’янської культури взагалі (студентка групи ЕФ-18у-1 Карина Вітер), про видатних співробітників економічного факультету (студент групи ЕФ-15-1 Іван Корнієнко).

Проте основним підсумком семінару є те, що студенти економічного факультету глибоко відчувають свою спорідненість з Alma mater, її традиціями та історією.

Завідувач кафедри фінансів
Оксана Грабчук