Версія для друку

Нацбанк України випустить пам'ятну монету на честь ювілею ДНУ

До 100-річного ювілею Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара рішенням Правління Національного банку України від 05.06.2018 № 312-рш було визначено випустити пам’ятну монету номіналом дві гривні.

Монета «100 років Дніпровському національному університету імені Олеся Гончара» із серії «Вищі навчальні заклади України» буде виконана з нейзильберу (CuNiZn) і складатиме 3,1 см у діаметрі.

Дизайн виробу тематичний. На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України, праворуч від якого напис «Україна»; у центрі – композицію: на тлі стилізованої схеми зображена цифра 100, нулі якої – у вигляді ромбів, усередині яких – супутник і напис «ДНУ»; під написом «100» – книга як символ знань; унизу – номінал «Дві гривні», а праворуч – рік карбування монети – 2018 й логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України. На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено: у центрі – головний корпус університету, праворуч – роки «1918/2018», а з чотирьох сторін ромбу – напис «Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара». Відповідний дизайн розробили художниця Наталія Фандікова та скульптори Володимир Атаманчук і Святослав Іваненко.

Згідно з планом випуску, очікується 30 000 таких нумізматичних новинок. Наразі вони вже доступні для замовлення онлайн на офіційному сайті Нацбанку, а з 25 липня 2018 року з'являться ще й у вільному обігу. Вартуватиме одна ювілейна монета – 40 гривень.

За інформацією Національного банку України