Версія для друку

Підсумки Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка в ДНУ

У Дніпровському національному університеті визначили переможців першого етапу VIIІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, який розпочав свою роботу в День української писемності та мови.

Щороку дев’ятого листопада в Україні відзначаємо свято, яке є даниною одному з найцінніших надбань нашого народу – мові. Саме мова є душею нації, її генетичним кодом, основою, на якій формується культурна самобутність.

Переможці конкурсу (зліва направо): Юлія Малієнко, Наталія Онищенко, Аліна Манжура, Маргарита Гордієвич

Студенти та викладачі завжди відзначали це свято по-особливому. Традиційно цього дня стартував перший етап VIIІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Організацію цього етапу було доручено Центру історії та розвитку української мови (голова журі конкурсу – декан факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства, науковий керівник Центру, професор Ірина Попова; голова оргкомітету – директор Центру, до¬цент кафедри української мови Наталя Голікова).

У конкурсі взяли участь 24 студенти факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства ДНУ імені Олеся Гончара. Переможцями першого етапу стали: І місце – Юлія Малієнко (УУ-15-2), ІІ місце – Маргарита Гордієвич (УУ-17-1), Наталія Онищенко (УУ-15-2), III місце – Аліна Манжура (УУ-15-1), Вероніка Мунтян (УУ-17-1).

Щиро вітаємо наших переможців, переконані, що досвід, набутий у цьому конкурсі, допоможе їм і надалі підкорювати нові вершини.

Сподіваємося, що з року в рік кількість шанувальників рідного слова буде збільшуватися. У всьому світі відомо, що державна мова є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Чомусь тільки українці це ще не зовсім збагнули.

Тетяна Шевченко, провідний спеціаліст
Центру історії та розвитку української мови,
доцент кафедри української мови