Версія для друку

Українська збірна – шоста в командному заліку Універсіади

Завершилися виступи студентських команд на ХХІХ Всесвітніх міжнародних студентсько-молодіжних спортивних змаганнях, які з 19 по 30 серпня проходили у місті Тайбей (Китай). На літній Універсіаді розігрувалися комплекти медалей 22 олімпійських та неолімпійських видів спорту. Українські спортсмени боролися у 14 видах програми.

Загалом, у престижних міжнародних змаганнях взяли участь понад 2000 спортсменів із 141 країни світу. Україну представляли 179 студентів 55 вищих навчальних закладів із 23 областей. Серед них – десятеро майстрів спорту України та четверо майстрів спорту міжнародного класу.

Упродовж 12 змагальних днів збірна українських ВНЗ завоювала 36 медалей: із них – 12 золотих, 11 – срібних та 13 бронзових нагород. У загальному заліку збірна України посіла почесну шосту сходинку серед 141 країн-учасниць. Таким чином, команда українських спортсменів на п’ять медалей покращила свій результат дворічної давнини. Тоді, на Всесвітній літній Універсіаді-2015 у корейському місті Кванджу збірна України здобула 31 нагороду й посіла восьме загальнокомандне місце серед 146 країн світу.

Цього року до скарбнички нашої збірної одну золоту нагороду додав і студент Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара – магістр факультету суспільних наук і міжнародних відносин (спеціальність «Політологія»), плавець Андрій Говоров. У другий день змагань він переміг на коронній для себе дистанції 50 метрів батерфляєм, показавши рекордний в історії Універсіади результат – 22,9 секунди. Цей показник, до речі, дещо поступається особистому рекорду спортсмена, встановленому ним у липні 2016 року в м. Віші (22,69 секунди).