Версія для друку

Навчальна практика у Кам’янець-Подільському

На початку жовтня студенти кафедри менеджменту і туристичного бізнесу ДНУ у рамках триденної навчальної практики «Вступ до фаху» зі спеціальності «Туризм» відвідали місто Кам’янець-Подільський.

З дніпропетровського залізничного вокзалу ми з групою попрямували до далекого та поки що незнайомого міста Кам’янець-Подільський. Так почалася наша перша навчальна практика «Вступ до фаху» зі спеціальності «Туризм».

По прибутті до Кам’янця-Подільського для нас організували пішу екскурсію визначними місцями вічно молодого старого міста, адже донині не відома точна дата його заснування. Знайомство с містом розпочалося з прогулянки затишним сквером із озером, містком та водоспадом, що впадає в річку Смотрич. Новопланівським мостом, звідки відкрилася чудова панорама на Смотрицький каньйон, ми попрямували до старого міста. Переходячи на іншу сторону мосту, ми ніби повернулися на декілька сторіч назад. Таке враження склалося через те, що стара частина міста знаходиться на півострові, огородженому від нової його частини глибоким каньйоном, по якому протікає стрімка річка. Старе місто – це суцільні башти, оборонні вежі та костели. Здається, що от-от на бруківці почнеться запекла битва за оборону міста.

На вході до міста перед туристом постає Троїцька церква. Як нам повідомив наш гід, це точна репродукція церкви, побудованої тут ще на початку XIV століття. Близько 10 років тому коштом місцевих меценатів було відбудовано кожний її фрагмент. Далі за маршрутом ми дійшли до Кушнірської башти з вітряними воротами, Петропавлівського костелу, площі Польський Ринок з ратушею, Тринітарського костелу і, звичайно, Кам’янець-Подільської фортеці. Екскурсія супроводжувалася цікавими розповідями нашого гіда.

Після цього ми відправилися до готельного комплексу «Ксенія», що знаходиться неподалік Кам’янця-Подільського на березі Дністровського каньйону. Це чарівне місце захопило кожного з нас атмосферою затишку і єднання з природою. Після насиченого емоціями дня не залишилося слів – на зміну міським пейзажам оку відкрилася тиха краса Подільського краю.

Наступного дня викладачами кафедри менеджменту та туристичного бізнесу Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара для нас був проведений тренінг з метою ознайомлення з особливостями менеджменту у сфері туризму та основами екскурсійної й аніматорської діяльності. Оскільки навчальна практика «Вступ до фаху» зі спеціальності «Туризм» були поділені на дві змістовні частини, між якими нам зробили перерву, день промайнув непомітно, а отримані знання закріпилися позитивними навичками.

На першому занятті з навчальної практики «Вступ до фаху» ми отримали навички ефективної роботи в команді, дізналися, хто яку роль може виконувати в колективі, навчилися правильно отримувати, обробляти та передавати інформацію. Робота проводилася у командах – це дало нам змогу більше дізнатися один про одного та об’єднатися як група.

На перерві ми відправилися у невеличку подорож пароплавом по Дністровському каньйону. Нам відкрилися неймовірно гарні пейзажі дикої природи, і ми отримали велике задоволення від можливості насолоджуватися ними. Недарма це місце є одним з семи природних чудес України.

Після обіду та річкової прогулянки ми продовжили навчання. Нам розповіли про особливості роботи екскурсоводів та аніматорів. Ми навіть мали змогу попрактикуватися в аніматорській справі. Також ми отримали завдання розробити квест цікавими місцями Кам’янця-Подільського.

Останнього дня нашої подорожі нам вдалося побувати на найвищому в Україні мості під назвою «Стрімка лань», а також відвідати експозицію старожитностей Поділля Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника. Весь інший час нам було виділено для самостійного вивчення Старого міста. На щастя, цього дня в Кам’янці-Подільському проводився «Октоберфест», а також святкування на честь Дня міста. Саме тому нам вдалося помилуватися польотом повітряних куль, покуштувати різноманітні частування та купити сувеніри на згадку про це чудове місто.

Дорогою до Дніпропетровська ми ділилися враженнями та світлинами. Наша група об’єдналася ще більше, для кожного ця поїздка отримала велике значення. Якби все наше навчання було таким же захоплюючим, як перша навчальна практика «Вступ до фаху», то ми усі були би відмінниками!

Студенти кафедри менеджменту і туристичного бізнесу
факультету міжнародної економіки
ДНУ ім.О.Гончара