Версія для друку

У ДНУ ім. Олеся Гончара відкрили іменну аудиторію Конструкторського бюро «Південне»

У церемонії взяли участь Президент України (1994-2005 рр.) Леонід Кучма, Генеральний конструктор-Генеральний директор ДП «Конструкторське бюро «Південне» Олександр Дегтярьов і ректор ДНУ ім. О. Гончара Микола Поляков.

Навчальна аудиторія для підготовки спеціалістів ракетно-космічної галузі України була відкрита на честь 60-річчя Конструкторського бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля, яке відзначається цього року. Зокрема, аудиторія № 305 навчального корпусу № 10 фізико-технічного факультету ДНУ була обладнана сучасними технічними засобами, у ній представлені портрети та інформація про генеральних конструкторів бюро, макети та справжні двигуни і деталі сучасної ракетно-космічної техніки, виробленої в КБ, стенди із виданнями з історії КБ «Південне».

Урочисто перерізали стрічку випускник фізико-технічного факультету ДНУ, Президент України (1994-2005 рр.) Л.Д Кучма та Генеральний конструктор-Генеральний директор О.В. Дегтярьов. «Відкриваючи цю аудиторію, ми, насамперед, вирішили висловити глибоку вдячність багаторічним традиціям, закладеним в університеті, – сказав Олександр Вікторович Дегтярьов. – Також ми дуже прагнули, щоб нинішні й майбутні студенти ДНУ доторкнулися до історії КБ і більше дізналися про його діяльність. Адже традиційно нові співробітники нашого підприємства є випускниками саме фізико-технічного факультету Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара. Також на території Конструкторського бюро нині діють філіали кафедр фізико-технічного факультету ДНУ, які беруть участь у наших наукових проектах, випускники фізтеху захищають наукові дисертації на нашому підприємстві. Ми ще маємо багато спільних планів», – наголосив Генеральний конструктор.

«Ми щиро вдячні колективу конструкторського бюро за виявлену увагу до університету й таку важливу спільну роботу, яка дає практичні результати, – зауважив ректор ДНУ Микола Поляков. – Наприклад, два роки тому в результаті нашої співпраці нашої співпраці за міжнародним проектом TEMPUS для фізтеху було придбано лабораторію супутникового зв’язку. Минулого року на фізико-технічному факультеті ДНУ була встановлена меморіальна дошка М.К. Янгелю, ім’я якого носить Конструкторське бюро «Південне». Спільна підготовка фахівців ракетно-космічної галузі у нас також завершується практикою на базових підприємствах. У ДНУ працює Спеціальна рада із захисту кандидатських і докторських дисертацій, до якої входять провідні спеціалісти конструкторського бюро», – відзначив ректор.

Виступаючи перед співробітниками КБ «Південне» та викладачами і студентами ДНУ ім. О.Гончара, Леонід Кучма зазначив: «Я радий бути учасником цієї знаменної події. Вважаю, що відкриття іменної аудиторії КБ «Південне» – це гарний майданчик, де фахівці підприємства та дніпропетровського університету зможуть передавати знання новим поколінням студентів. І хочу попросити Дніпропетровський національний університет, аби він і надалі готував гідну зміну усім тим спеціалістам, що сьогодні працюють у ракетно-космічній галузі».

Наприкінці церемонії ректор ДНУ Микола Поляков презентував високоповажному гостю два сигнальних примірника нових підручників з ракетно-космічної техніки, одним із співавторів яких є Леонід Кучма.

Для довідки: З 1950-х років закладалися основи продуктивної співпраці університету з «Південмашем» та конструкторським бюро «Південне». Ці підприємства стали основними роботодавцями для випускників ФТФ ДНУ, і десятиріччями партнери спільно працюють над підготовкою фахівців для створення найсучасніших ракетних систем і комплексів. За цей час сформувалися потужні наукові школи, які сьогодні вирішують завдання не тільки ракето-космічної галузі, а й матеріалознавства, енергетики, екології, захисту інформації.

Від часу заснування ФТФ й до сьогоднішнього дня стратегія розвитку факультету розробляється з урахуванням завдань, які вирішують в ДП «КБ «Південне»» і ВО «Південний машинобудівний завод». Профілюючі кафедри факультету готують фахівців за напрямами діяльності підрозділів базових підприємств. Для виконання наукових досліджень в інтересах та за завданнями базових підприємств у ДНУ створені відповідні наукові лабораторії, в яких ведуться дослідження проблем, актуальних для ракетно-космічної галузі.

Підготовка студентів ФТФ відповідає сучасним тенденціям проектування, виробництва і експлуатації ракет-носіїв і космічних літальних апаратів. Крім того, в навчальних планах ФТФ з’являються дисципліни і спеціальності, які стосуються розробки і використання космічних технологій, реалізації послуг космічного зв’язку, обробки і захисту інформації в космічній галузі та ін.

Базові підприємства використовують різні форми заохочення молоді, підтримки прагнення студентів до високих результатів у навчанні і у науково-дослідній роботі. Зокрема, ДП «КБ «Південне»» щорічно сплачує низку іменних стипендій студентам – своїм майбутнім співробітникам, відзначаючи їх досягнення в навчанні і науково-дослідній діяльності. ДП «КБ «Південне»» і ВО «Південний машинобудівний завод» виступали спонсорами поїздок студентів ФТФ на міжнародні конференції.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету