Версія для друку

ДНУ вітає бронзового призера Чемпіонату Європи з плавання

Студент ДНУ імені О.Гончара, плавець збірної України Андрій Говоров завоював «бронзу» на ХХХІІ Чемпіонаті Європи з водних видів спорту, який проходив з 13 по 24 серпня у Берліні. Крім того, попередній виступ Андрія Говорова став рекордом чемпіонатів Європи. Українець на 14 сотих секунди покращив результат світового рекордсмена з плавання батерфляєм серба Мілорада Чавича, який той встановив шість років тому (23:11 сек.).

Вітаючи у Alma mater відомого вихованця, ректор ДНУ Микола Вікторович Поляков зазначив: «Студент ІІІ курсу факультету суспільних наук і міжнародних відносин ДНУ Андрій Говоров – це гордість нашого університету. Він справжній професіонал, який багато досяг у своєму житті та спорті. Андрій – майстер спорту міжнародного класу, багаторазовий переможець чемпіонатів та Кубків України, дворазовий чемпіон Перших юнацьких Олімпійських ігор у Сінгапурі 2010 року, призер Чемпіонатів Європи та світу серед юніорів 2010 року, чемпіон Європи 2011 року, призер Чемпіонатів Європи 2012 року, чемпіон Всесвітньої Універсіади з плавання на 50 метрів батерфляєм, бронзовий призер з плавання на 50 метрів вільним стилем, рекордсмен України та Європи серед юніорів, фіналіст Олімпійських ігор у Лондоні в складі дорослої збірної команди, – розповів М. Поляков. – Та, не зважаючи на свою молодість (йому лише 22 роки), Андрій підкорює прихильників своїм серйозним ставленням до спорту та громадянською активністю. Уродженець Севастополя, нині він зберігає тверду патріотичну позицію, займається організацією спортивного руху в Україні», – наголосив ректор.

У свою чергу, титулований спортсмен презентував у рідному університеті минулорічну золоту нагороду, яку він здобув на XXVII Всесвітній літній Універсіаді в Казані. Андрій розповів, що до свого найважливішого старту сезону – нинішнього Чемпіонату Європи у Берліні – він готувався за кордоном: тренувався в Італії, співпрацюючи зі спеціалістами Болонського університету. «З італійським тренером я займаюся за новою, сучасною системою занять із «розуміння» свого тіла, яка вже приносить свої плоди. Наприклад, за останній рік я добре відпрацював свою швидкість та значно додав у стрибку – стрибаю тепер різкіше і далі. Попереду у мене відповідальні олімпійські старти, і я відчуваю, що маю всі сили та перспективи зробити те, чого українські спортсмени іще не робили – встановити новий світовий рекорд. Наразі це – одна із задач мого життя», – відзначає Андрій.

Також на зустрічі лідер збірної України звернувся до спеціалістів механіко-математичного факультету ДНУ з проханням на основі фото- та відео-матеріалів надати йому технічні рекомендації, які він зможе використовувати в оновленому тренувальному процесі. Як наслідок, провідні вчені університету зголосилися розробити для спортсмена (з урахуванням його антропометричних даних та особливостей гідромеханіки) математичне моделювання параметрів успішного старту. А саме: підготувати циклограми найефективнішого занурення та виходу з підводної частини дистанції, що особливо цікавить Андрія.

Зазначимо, що у німецькій столиці дніпропетровець Андрій Говоров став третім, пройшовши дистанцію 50 метрів батерфляєм за 23.21 секунди. Український спортсмен поділив третє місце з англійцем Бенджаміном Праудом, який дістався до фінішу за аналогічний час. Перше місце також дісталося двом спортсменам – французу Флорану Манаду і білорусу Євгену Цюркіну, які пропливли дистанцію за 23 секунди. А у попередньому (ранковому) запливі він фінішував першим на дистанції 50 метрів батерфляєм за 22.87 сек. Таким чином, Андрій побив власний рекорд України, який встановив рік тому на Чемпіонаті Світу у Барселоні (22.97 сек.).

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету