Версія для друку

День політолога в ДНУ

До Дня політолога у Палаці студентів Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара відбувся святковий концерт.

День політолога – традиція політологічної освіти ДНУ, яка триває з 1995 року. Свято об’єднує студентів, викладачів, випускників минулих років. Студенти-політологи не лише добре навчаються, але й ведуть активне громадське життя. В рамках студентського капусника демонструється нетривіальний погляд на навчання і політичну дійсність, студентський актив нагороджується за визначні досягнення. У Малій залі Палацу студентів відбулася презентація історії і досягнень кафедри, нагородження науково-педагогічних працівників і студентів, привітання самодіяльних колективів.

Кафедрі політології є чим пишатися. Студенти-політологи посідають призові місця на олімпіадах із спеціальності, відвідують наукові конференції за кордоном, перемагають у творчих і наукових конкурсах, беруть участь у програмах академічного обміну з європейськими університетами. Зазвичай на заході студентське минуле згадують сучасні помічники народних депутатів і депутати місцевих рад, фахівці органів державної влади і місцевого самоврядування, політичні оглядачі і журналісти провідних ЗМІ, консультанти політичних партій та експерти з політичних питань, молоді науковці і викладачі, які закінчили спеціальність «Політологія» у різні роки. Свято об’єднує всіх, на заході панує атмосфера єднання та піднесення.

У червні 1991 року кафедра політології Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара стала однією з перших у колишньому СРСР, яка започаткувала підготовку політологів. За двадцять років було підготовлено більше 500 фахівців з політичної науки і прикладного політичного аналізу. На кафедрі було підготовлено і захищено більше 20 кандидатських і докторських дисертацій з політичних наук.

Кафедра політології Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара забезпечує підготовку фахівців в межах політичного аналізу, політичного прогнозування, кризового аналізу, політичних комунікацій, політичних технологій, політичних зв’язків з громадськістю. Фахівець-політолог має ґрунтовну підготовку з механізмів здійснення влади, прийняття політичних рішень, а також експертизи, консультування та інформаційного супроводження діяльності політичних лідерів, кандидатів від політичних сил у виборчому процесі. Цьому сприяє науково педагогічний склад кафедри, який нараховує більше десяти кандидатів політичних наук і двох докторів політичних наук.

Кафедра політології має сучасну методичну і інформаційну базу професійної підготовки. Постійне оновлення методичних розробок здійснюється в межах контактів з іноземними партнерами Дніпропетровського національного університету, якими є Варшавський університет, Римський університет Ла Сапєнса, ВНЗ США, Росії, Німеччини.

Підготовка ведеться як за денною, так і за заочною формами навчання. Отримати якісну політологічну освіту (за рівнями бакалавр, спеціаліст, магістр) можна на основі державного бюджету і на умовах контракту. Понад двадцять років розвитку політологічної освіти у Дніпропетровському регіоні засвідчили, що знання, здобуті на кафедрі політології Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара є основою професійної реалізації і особистісного зростання. Випускники кафедри отримують роботу в органах державної влади та місцевого самоврядування, засобах масової інформації, політичних силах, громадських об’єднаннях.

Кафедра політології
ДНУ ім. О. Гончара