Версія для друку

Літні канікули в Німеччині — це реальність!

У липні студенти факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства ДНУ II та V курсів відвідали Німеччину (керівник групи – завідувач кафедри германської філології Ярослава Ковальова).

Місто Ганновер першим гостинно прийняло студентів із України. Ганновер – центр федеративної землі Нижня Саксонія, розташованої на заході Німеччини. Місто відоме своєю стародавньою історією, а також щорічними промисловими ярмарками. Студенти нашого університету на власному досвіді ознайомилися з головними принципами сучасного європейського життя – ввічливістю, толерантністю та бережливим ставленням до екології. Як зберігати навколишнє середовище поінформував Манфред Венцель, представник правління сміттєпереробного підприємства EFW (Energy from Waste). Він провів поверхами своєї фабрики та показав, як працює найсучасніше обладнання, що зберігає навколишнє середовище в чистоті й порядку.

Також студенти мали змогу відвідати ратушу та побачити як працюють члени міського самоврядування, пройтися старовинними вулицями Ганноверу, а також ознайомитися з життям студентів Ганноверського університету імені Лейбніца. Заглибитися у атмосферу німецького студентства допомогла українка Ірина Нечепорук, яка завершує навчання в цьому закладі зі спеціальності «Германістика». Вона провела екскурсії у головному корпусі університету, бібліотеці та гуртожитку.

Історія Нижньої Саксонії не можлива без королів Ганноверських. Українські студенти відвідали замок Марієнбург, який зараз є музеєм і резиденцією наслідного принца Ернста Августа.

Наступною зупинкою став Гамбург – бурхливе портове місто, розташоване в гирлі річки Ельба. Центральна площа та ратуша вразила яскравістю барв та стрімким потоком людей, які інколи зупинялися на набережній, щоб передихнути від спеки.

Куксхафен навпаки зустрів прохолодою Північного моря, що на декілька годин відступило від берега. Тиша та спокій – так виглядає відпочинок по-німецьки у відомому курортному містечку.

Бремерхафен – місто, що має стародавній порт. Для туристів же цікавим є музей Клімахаус. Хто не мріяв стати учасником навколосвітньої подорожі?! Інтерактивний музей провів студентів від Германії до Африки та Антарктики за 8-м градусом східної довготи, через пустелі, тропіки та кригу, як справжніх відважних мандрівників.

Бремен запам’ятався духом суворої історії із присмаком дитячої казки у пошуках бременських музикантів. Коли величні храми вкривають теплі промені вечірнього сонця, старовинне місто стає тихим і домашнім та з радістю ділиться маленькими таємничками із гостями.

Щоб відчути атмосферу стародавньої Німеччини, коли люди вірили у надприроднє та бачили справжні відьомські шабаші на горі Броккен, варто завітати до містечка Гослар, історія якого розпочинається у далекому 922 році. Наші студенти побачили маленькі двоповерхові будиночки, вкриті черепицею, почули музичний супровід настання полудня від головного годинника міста, побачили резиденцію королів минулого – Кайзерпфальц. Про Середньовіччя там розповідає кожна хатинка і маленька вуличка, а на пам’ять із собою можна було взяти фігурку веселої відьми, адже Гослар розташовано у підніжжя гір Харц, де і знаходиться Броккен.

Німеччина – країна, що вдало поєднує здобутки сучасності та старовинної історії. Подорож надала змогу студентам Дніпровського національного університету побачити країну від бурхливого промислового центру до середньовічного містечка. Однак усі вони мають спільні риси: надійність, людяність і природність.

Студентка групи УН-17
Аліна Римша


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube