Версія для друку

Україна розширює представництво в Міжнародній Академії Астронавтики

Ректора Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара Миколу Полякова обрано академіком Міжнародної Академії Астронавтики (МАА).

Академію засновано 16 серпня 1960 року, під час 11-го Міжнародного конгресу з астронавтики. Сьогодні це незалежна неурядова організація, що має за мету сприяння розвитку астронавтики в мирних цілях та співробітництво у розвитку аерокосмічних наук.

Сьогодні Україну в Міжнародній Академії Астронавтики представляють 30 науковців, серед яких такі відомі особистості як Юрій Алексєєв, Олександр Дегтярьов, Леонід Кучма, Олександр Макаров, Борис Патон, Віктор Пилипенко. Тривалий час Віце-президентом Академії був Станіслав Конюхов. Під час останнього засідання Президії МАА академіком секції інженерних наук обрано ректора ДНУ, професора Миколу Вікторовича Полякова, який був членом-кореспондентом Академії.

Нині у чотирьох секціях Академії репрезентовано 75 країн. Загалом 1213 осіб є дійсними членами та членами-кореспондентами і 5 осіб є Почесними членами МАА.

Серед основних напрямків діяльності академії - заохочення міжнародного наукового співробітництва через наукові симпозіуми та зустрічі працювати у шістьох спеціалізованих комісій за напрямками: фізика космосу; космічні медико-біологічні науки; розробка космічних технологій та систем; функціонування та використання космічних систем; космічне право та економіка; космос та суспільство, культура та освіта. Найважливішою ініціативою Академії є започаткування серії ”Космічних досліджень” та ”Позиційних документів” з багатьох аспектів міжнародних кооперативних зусиль у галузі досліджень та можливого мешкання у Сонячній системі та поза її межами: космічне сміття; малі супутники; декларація про принципи, що стосуються діяльності після виявлення Позаземного розуму; безпека позакорабельної діяльності та інтероперабільність скафандру; недорогі наукові супутникові місії; дослідження Місяця та Марса; наступні кроки у дослідженні Далекого Космосу; космос задля сприяння миру; управління космічним рухом; управління знаннями у космічній діяльності; економічно вигідні місії спостереження за Землею.

Минулого року в Дніпропетровську пройшла Третя Міжнародна науково-практична конференція «Космічні технології: сьогодення і майбутнє», присвячена 100-річчю від дня народження академіка Михайла Янгеля, що проводилася під егідою Міжнародної академії астронавтики за участю ДП «Конструкторське бюро "Південне" ім. М.Янгеля», Національного космічного агентства України, ДП ВО «Південний машинобудівний завод ім. О.Макарова», Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара та за підтримки Трастового Фонду ім. Р.Хайлайна (США). Участь у форумі взяли понад 300 представників близько 100 профільних організацій та установ з 18 країн світу. Флагмани ракетобудування з Росії, Японії, Індії, США, Бразилії та інших країн приїхали до Дніпропетровська, щоб обговорити світові розробки та перспективи розвитку різних напрямків в галузі космосу.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram